یکشنبه, 06 خرداد 1403
fa en ar

تایید فروش سامانه پاتریوت و تجهیزات آن به اسپانیا

تایید فروش سامانه پاتریوت و تجهیزات آن به اسپانیا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه اشاعه تسلیحاتی آمریکا و گسترش ناامنی در جهان با فروش سلاح به کشورهای مختلف، واشنگتن این بار قصد فروش سامانه موشکی «پاتریوت» به مادرید را دارد.

پنتاگون شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که وزارت امور خارجه آمریکا با قرارداد فروش احتمالی سامانه‌های موشکی پاتریوت و تجهیزات ارتقایافته آن به اسپانیا موافقت کرده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: «وزارت خارجه طی ابلاغیه‌ی فروش بالقوه تجهیزات نظامی به کشور خارجی، فروش سامانه‌های ارتقایافته آتش‌بار پاتریوت و تجهیزات مرتبط با آن به دولت اسپانیا به ارزش ۲.۸ میلیارد دلار را تایید کرد».

پنتاگون همچنین اعلام کرد که بعد از موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش این سامانه‌های موشکی به اسپانیا، دولت این کشور نیز این مسئله را به کنگره اطلاع داده است.

پیش از این نیز «آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا» که مسئول امور مربوط به فروش تسلیحات و کمک‌های نظامی آمریکا به دیگر کشورها است، از موافقت وزارت خارجه با فروش حدود ۸.۵ میلیارد دلار بالگردهای نظامی «شینوک-۴۷» به آلمان خبر داده بود. 

همزمان با این تحولات، آمریکا در حال افزایش فروش تسلیحات به دیگر کشورهای غربی است و به نظر می رسد جنگ روسیه و اوکراین متحدان اروپایی واشنگتن را بیشتر از قبل برای خرید سلاح از آمریکا مشتاق کرده است.

برچسب ها